Dolgoletna tradicija sodelovanja s prostovoljci
Tradicija našega sodelovanja s prostovoljci sega v čas ustanovitve zavoda, tj. v leto 1968. Prvi prostovoljci so bili starši vključenih uporabnikov, ki so izvajali različne dejavnosti, kot so bralne urice, balinanje in sprehodništvo, s katerimi so popestrili prosti čas vključenih uporabnikov. Z leti se je to sodelovanje širilo in prostovoljci so postali pomemben del našega delovanja.
V zadnjem času se osredotočamo predvsem na pridobivanje prostovoljcev za individualno druženje, saj uporabniki največkrat izrazijo željo po lastnem prostovoljcu. Ta uporabniku nudi družabništvo, skupaj se odpravita na sprehod, kavo, se udeležita koncerta ali obiščeta kakšno drugo prireditev, skladno z željami uporabnika.




Postanite prostovoljec
sodelujte z nami.




Dejavnosti, društva in povezovanja
Prostovoljci pa v našem centru izvajajo tudi različne dejavnosti, pri katerih sodeluje več uporabnikov, denimo bralne urice, balinanje ter ustvarjalne in plesne delavnice. Te dejavnosti so namenjene ohranjanju spretnosti in sposobnosti uporabnikov, pridobivanju novih znanj, razvijanju ustvarjalnosti in kakovostnejšemu preživljanju prostega časa.
Ne sodelujemo pa samo s posamezniki, temveč tudi z društvi, kot sta Tačke Pomagačke ter Vera in luč, ter organizacijami in podjetji, ki v okviru svojih dejavnosti družbene odgovornosti pri nas izvajajo prostovoljske akcije.
Povedali so
Izkušnje in vtisi naših prostovoljcev in podpornikov.
Donatorstvo in druga pomoč
Za zmanjšanje odvisnosti od javnih sredstev smo v našem zavodu usmerjeni tudi v sodelovanje z donatorji in sponzorji, tako fizičnimi kot pravnimi osebami. Z njihovo pomočjo – bodisi finančno bodisi materialno – omogočamo svojim uporabnikom dvig kakovosti njihovega življenja.
Z namenskimi finančnimi sredstvi obiskujemo kulturne in zabavne prireditve, organiziramo izlete, športne prireditve in družabne dogodke. Sredstva namenjamo tudi za praznično obdarovanje uporabnikov.
Z materialno pomočjo v obliki denimo didaktičnih igrač, materialov za ustvarjanje, knjig ter revialnega tiska ipd. širimo nabor dejavnosti, ki jih izvajamo v centru.





Tončkina trgovina
K dvigu kakovosti življenja naših uporabnikov prispevate tudi z nakupom izdelkov našega lastnega programa, ki so končnim kupcem za nakup na voljo:
- v Tončkini trgovini
- v trgovini Skrbovin’ca, prvi skupni prodajalni ročnih izdelkov štirih ljubljanskih varstveno-delovnih centrov – poleg našega centra še Delovnega in zaposlitvenega centra Janeza Levca, Zveze društev za cerebralno paralizo Sonček ter podjetja za usposabljanje in zaposlovanje invalidov Želva.
Skrbovin’ca se nahaja v središču Ljubljane na Mačkovi 1. Vabljeni, da nas obiščete!

